Polska moda ślubna to temat rzeka oraz każdy, kto chociaż raz miał możliwość uczestniczyć w tego rodzaju doświadczeniu wie o czym mowa. Niejednokrotnie mówi się, iż moda męska ma styl technologiczny, iż w jej wypadku prócz zmysłu estetycznego, dla uzyskania odpowiedniego rezultatu, trzeba też znajomości dosyć sztywnych rządzących nią reguł. Pełne przeświadczenie, iż w obliczu takiej uroczystości wszyscy, niezależnie od własnej roli, muszą wyglądać naturalnie, odświętnie oraz wyjątkowo powoduje, iż wesele, zamiast być jednym spośród ubiegłych bastionów ubiorowej klasyki, przeważnie staje się rewią ekstrawagancji.

Na wesele bez garnituru – czy wypada?

Hobbystom modowych eksperymentów na pewno spodobają się również mniej formalne zespoły zestawione z marynarki oraz dobranych do niej spodni. Dobrze bez garnituru? To możliwe, gdy dobrze stworzymy ze sobą nieformalną marynarkę na wesele z tradycyjnymi wizytowymi spodniami na kant, bez kantu czy rodzaju chinos. Środkiem do sukcesu w kompletowaniu męskiej stylizacji na wesele bez garnituru jest odpowiednie związanie odcieni i odpowiednie dostosowanie akcesoriów.

Co włożyć na wesele zamiast garnituru?

Ślub oraz wesele to okazja jedyna w swoim rodzaju. Ważny czas w życiu pary młodej i gości, jacy mają możliwość uczestniczyć w tymże wyjątkowym przeżyciu. Uroczystość owa potrzebuje specjalnego ubioru. Strój ma być elegancki oraz klasyczny, natomiast zezwalający na całą swobodę ruchów – wesele to przede wszystkim zabawa oraz taniec. Coraz to nowocześniejsze kierunki modowe wychodzą naprzeciwko oczekiwaniom oraz potrzebom gości, przełamując przy tymże stare, standardowe wzorce.

Jak uzupełnić zestaw koordynowany na wesele?

Tradycyjny zestaw koordynowany można zmienić, dobierając spodnie w odcieniu odmiennym aniżeli szary, np. beżowym lub odważniejszą marynarkę. Odpowiednie są także kształty, np. prążki lub krata. Najistotniejsze, by były właściwie eleganckie oraz nie zaburzały stylistyki całego zestawu. Koszula zawsze winna być jasna – w wypadku stroju na wesele najlepiej biała. Atrakcyjnym dodatkiem w zestawie koordynowanym może być poszetka w odcieniu współgrającym z krawatem czy innym elementem stroju.

Czy smoking, frak czy surdut liczą się jako garnitur?

Niewątpliwie stylizacje męskie na wesele z tychże oficjalnych oraz wygodnych strojów męskich różni się od siebie krojem i zastosowaniem. Niewątpliwie garnitur to niezwykle tradycyjna i powszechna propozycja na wesele – doskonała zarówno dla Pana Młodego, starszego drużby jak również normalnego gościa. Jeśli natomiast tego dnia pragniemy znacznie bardziej wyróżnić się na tle innych biorących udział w przyjęciu ślubnym panów – warto jest przemyśleć ubiór smokingu, fraka czy surduta.

Ślubne buty – właściwy typ obuwia na ślub

Etykieta charakteryzuje, iż najdoskonalszym doborem na tak uroczyste okoliczności będą ciemne oxfordy (nazywa się je także wiedenkami. Buty powinny mieć jak najprostszą konstrukcję z niewielką ilością przeszyć oraz upiększeń. Najlepiej, by przyszwa z dziurkami na sznurówki była zamknięta u dołu, właśnie tak jak w oxfordach). To nadaje obuwiu prostszą, niezwykle elegancką postać. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj