Radiofrekwencja mikroigłowa, określana także termoliftingiem, to związanie dwóch metod zabiegowych – radiofrekwencji oraz mikronakłuwania skóry. Technologia owa znajduje mnóstwo wykorzystań; przede wszystkim służy do zmniejszania efektów starzenia się skóry, odnowienia jej straconej sprawności i redukcji zmarszczek oraz bruzd. Dobrze sprawdza się w ujędrnianiu skóry, nie jedynie na twarzy, lecz również na ciele, szczególnie u pań, jakie były w ciąży i u osób, jakie straciły na wadze kilkanaście czy więcej kilogramów.

Jak funkcjonuje radiofrekwencja?

Radiofrekwencja (RF) to technika, jaka umożliwia na nieoperacyjny lifting twarzy czy ciała; to najnowsza technologia terapeutyczna służąca do odmładzania oraz leczenia skóry na jakimkolwiek zakresie ciała. Zapewnia poprawę sprężystości, gęstości oraz koloru skóry, korekcję okolicy oka oraz poprawę owalu twarzy, redukcję czy spłycenie zmarszczek, ran oraz rozstępów, natomiast też modelowanie figury. Technika stosuje oddziaływanie fal elektromagnetycznych o częstotliwości radiowej.

Radiofrekwencja RF to fale elektromagnetyczne o częstotliwości fal radiowych (RF), jakie powodują wytrzymałe ogrzanie skóry właściwej. W tenże sposób powodują szok termiczny doprowadzający do pobudzenia mechanizmów odbudowy oraz przebudowy struktury kolagenowej. Tak zatem przez podgrzanie można sztucznie spowodować mechanizm regeneracji skóry właściwej, natomiast w konsekwencji osiągnąć rezultat jędrniejszej oraz bardziej elastycznej skóry. Ważne jest to, by z temperaturą 40-80 stopni dotrzeć na właściwą głębokość.

Jak przygotować się do zabiegu?

Przed radiofrekwencją specjalista eliminuje możliwe przeciwwskazania. Zabiegu nie wykonuje się u chorych z zaburzeniami czucia, padaczką, stanami zapalnymi w miejscach zabiegowych, dolegliwościami wątroby, nerek, krwi oraz układu krążenia, nowotworami oraz dolegliwościami odpornościowymi, cukrzycą, gruźlicą, zaćmą, tendencją do bliznowaceń, u chorych stosujących poszczególne środki (przeciwzakrzepowe, sterydy) i z wszczepionymi implantami czy rozrusznikiem serca. Radiofrekwencję odradza się również kobietom w ciąży oraz mamom karmiącym.

Jakie rezultaty zapewnia radiofrekwencja mikroigłowa?

Radiofrekwencja mikroigłowa opiera się na wywołaniu rezultatu cieplnego w obrębie tkanek. Wysyłane fale radiowe wchodząc dogłębnie, rozchodzą się systematycznie oraz ogrzewają tkanki na poziomie skóry właściwej, wywołując powierzchowne zniszczenie jej struktury. W rezultacie znajdujące się tam włókna kolagenowe ulegają obkurczeniu oraz napięciu, co zaczyna mechanizm ich regeneracji. Dochodzi także do aktywacji fibroblastów, co podnosi produkcję kolagenu i elastyny. W miejscu uszkodzenia występuje zupełnie nowa, młoda tkanka, jaka ma odpowiednią budowę.

Przeciwwskazania do zabiegów wspartych na radiofrekwencji

Do zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej i bipolarnej właściwie nie ma przeciwwskazań, za wyjątkiem osłabionej wytrzymałości, opryszczki, skłonności do tworzenia się blizn lub ogólnych kłopotów z gojeniem. Tymczasem osoby planujące zrobić zabieg wsparty na radiofrekwencji kontaktowej monopolarnej, natomiast mają rozrusznik serca lub metalowe implanty muszą się liczyć z tymże jest ona niewskazana.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj