Z sentymentem wspominamy tamte lata – pełne buntu, odwagi, rocka. Wprawdzie przeglądając zdjęcia z minionej epoki często myślimy sobie „ale kicz!”, natomiast należy przyznać, iż choćby owa zadziwiająca jak na dzisiejsze czasy atrakcyjność miała w sobie „to coś”. Moda lat 80. jest nie do podrobienia! Zresztą, projektanci mody wciąż poszukują natchnienia w owych okresach. Czasach, w jakich triumf święciły oraz rock, oraz muzyka disco, natomiast też kostka Rubika.

Moda lat 80

Duży przełom modowy przeprowadził wtedy Giorgio Armani, ubierając mężczyzn w dobrane garnitury, natomiast kobietom dając obszerniejsze stroje. Podstawowym rodzajem figury w modzie lat 80 był odwrócony trójkąt, jaki tworzyły poduszki koniecznie zamontowane w ramionach obszernych marynarek. Proporcje były wyrównywane przez dodawane do nich dobrane spódniczki. Taki typ reprezentowały silne kobiety sukcesu. W latach 80 niezwykle popularnym produktem, był pomiędzy innymi welur. Korzystano z niego nawet do produkcji ubrań sportowych. Co ciekawego z tego teraz już dosyć zapomnianego produktu, korzystał we własnym domu choćby Dior. Natomiast to nie welur jest jednym spośród podstawowych objawów odkrywczych tamtego czasu. Są nim ponieważ rozciągliwe getry, jakie w Polsce określane były „lajkrami”. Nosiły je w tamtym okresie nie jedynie osoby zajmujące się sportem, lecz także również muzycy zespołów rockowych lub również osoby lubiące wygodę.

Lata 80. w modzie kobiecej – charakterystyka dekady oraz najistotniejsze wydarzenia

Lata 80. to jedna spośród najbardziej niezwykłych oraz ciekawych dekad w historii. Z jednej strony to moment ekonomicznego prosperity oraz młodych yuppies prężnie pnących się po stopniach kariery w pierwszych firmach z prawdziwego zdarzenia. Z innej strony – lata 80. były czasem wielkiego buntu przeciwko rozwijającemu się kapitalizmowi. Jedni stawiali na indywidualizm oraz bunt przeciwko ustrojowi, pozostali wpadali w pracoholizm.

Flashdance oraz spotyowy look

Następnym trendem w modzie było prowadzenie sportowego stylu życia, ściśle połączonego ze transformacją odzieży. W latach 80. uruchomiono siłownie, natomiast na czasie zyskały treningi oraz taniec np. break-dance. Pojawił się kult ciała. Z filmów prym wiodły „Top Gun” z Tomem Cruisem i „Dirty Dancing” z Patrickiem Swayze. Męscy artyści byli idolami oraz wzorami w obszarze dbania o formę. Nie wolno zapomnieć o dziele „Flashdance”, w jakim to główna bohaterka starałą się zdobyć miejsce w renomowanej szkole baletowej.

Bufiaste rękawy, więc moda lat 80. w XXI wieku

Pierwszym trendem modowym bezpośrednio z lat 80. są bufiaste rękawy. Poniektórych może natomiast zdumiewać podobna tendencja. W końcu szerokie ramiona nie są obecnie wyznacznikiem kobiecości, natomiast my staramy się je raczej zatuszować. W latach 80. panie natomiast robiły wszystko, by bardzo uzupełnić ową partię własnej figury. Również zakładały ubrania bardzo wyszczuplające talię! Taka nierówność była wtedy niezwykle popularna. Oglądając zdjęcia własnej mamy z lat młodości można zauważyć, iż własne ramiona poszerzały prawie wszelkie panie niezależnie od wieku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj