Rodzice niejednokrotnie stawiają sobie pytanie, jak wybrać rozmiar ubrań dla dzieci. Nie jest to łatwe zadanie przede wszystkim dlatego, iż dzieci niezwykle szybko rosną. Czasem świeżo nabyte ciuszki, zaraz po prawie dwóch czy trzech miesiącach przestają pasować. Niewątpliwie, dzieci rosną najszybciej w czasie pierwszego roku życia- rosną do choćby prawie 25 centymetrów, natomiast ich waga może urosnąć trzykrotnie. Kłopot z odnalezieniem rozmiarów to udręka rodziców na prawie każdym poziomie wychowywania dzieci. Pojawią się on już przy uzupełnianiu wyprawki oraz nie ustępuje do wieku, w którym niemowlęta nie zakończoną rosnąć tak bardzo.

Ubrania dla noworodków oraz niemowląt

Podczas uzupełniania wyprawki do końca nie wiadomo, ile maluch będzie miał centymetrów. Mnóstwo matek boi się, iż ciuszki dla noworodka mogą wykazać się zbyt małe, więc zachowawczo woli kupować większe. Tak naprawdę trudno jest udzielić odpowiedniej odpowiedzi, czym kierować się przy doborze pierwszych ubrań dla dziecka. Bez powątpiewania znaczenie mają właściwości wrodzone – to my sami, natomiast odpowiednie własny wzrost jest wyznacznikiem tego, ile dziecko po narodzeniu będzie mieć centymetrów.

Ubrania z konkretnych firm mają różnorodną rozmiarówkę. Więc należałoby mieć tabelę wymiarów w torbie. Każda firma ma własną rozmiarówkę, najlepiej jest zatem wziąć ze sobą dziecko na zakupy, by mogło zmierzyć ubranie dla maluchów. Gdy nie jest to możliwe, zapisz na kartce rozmiary dziecka oraz z ową kartką udaj się na zakupy. Dzieci intensywnie rosną, w szczególności niemowlęta (poprzez pierwsze 3 miesiące dziecko może urosnąć aż 10 cm), zatem doskonałym pomysłem może wykazać się zakup ubrania większego rozmiaru.

Ubrania dla dzieci – jak wybrać właściwy rozmiar?

Ubranko dla dziecka winno być przede wszystkim wygodne – to podstawowa zasada, jaką należy się kierować przy doborze odzieży dziecięcej. Zrezygnujmy z falbanek oraz aplikacji, jakie mogą podrażniać wrażliwą skórę małego. Postawmy na praktyczne rozwiązania w formie zamków w kroku oraz przy dekolcie, jakie usprawnią przewijanie. By odpowiednio wybrać wymiar, najlepiej kierować się tabelą wymiarów.

Tabela rozmiarów dzieci – ściąga dla obdarowujących

W większości sklepów odzieżowych dla najmniejszych są dostępne tabele rozmiarów. To niezwykle dobre ściągi, z jakich można odczytać, jaki rozmiar ubrania będzie właściwy dla dziecka w pewnym wieku. Dla dzieciaków od 0 do 3 lat obowiązuje owa sama rozmiarówka, określona w centymetrach (wielkości dziecka) i wieku. Tymczasem gdy chodzi o dziewczyny oraz chłopców, od 3 do 13 lat, rozmiary ubranek mogą się trochę różnić, biorąc pod uwagę płeć dziecka.

Rozmiary dziecięce natomiast wiek dziecka

Niewątpliwie potocznie mówiąc, poszczególne dzieci rozwijają się szybciej aniżeli inne. Niewykluczone, iż kupując ubranka dla własnego trzylatka, będziesz sięgać na półkę z rozmiarami dla czterolatków. Ubrania, identycznie jak buty, najlepiej zmierzyć we wskazanym sklepie czy dokładnie zmierzyć rozmiary dziecka. Gdy kupisz ubrania na upominek, najlepiej spytaj rodziców o wzrost czy rozmiar lub, dla bezpieczeństwa, kup trochę większe ubranie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj