Każdemu z nas na pewno nie raz zdarzyło się podczas farbowania włosów wybrudzić skórę farbą. Jeżeli tutaj trafiłeś, z pewnością zastanawiasz się, jak pozbyć się tego problemu. Nie jest to w sumie trudne zadanie, a możliwości jest całkiem sporo. Przeczytaj o kilku szybkich i skutecznych sposobach, które pomogą Ci zmyć farbę do włosów ze skóry.

Olej kokosowy, oliwka dla dzieci lub zwykły olej, który znajdziesz w kuchni – natłuszczenie jako skuteczna pomoc

Bardzo często, aby pozbyć się plam z farby, które mamy na skórze, wystarczy skuteczne je natłuścić. Tłuszcz sprawia, że farby do włosów doskonale się rozpuszczają. Jak to zrobić? Po prostu wyjmij wacik i zaaplikuj na niego niewielką ilość dowolnego olejku lub oliwki. Pocieraj skórę nasączonym wacikiem, aż uda Ci się skutecznie pozbyć przebarwień znajdujących się na skórze. Zamiast pocierania wacikiem, możesz także zostawić na skórze odrobinę oleju, wmasować go w zabrudzone miejsce, a następnie zostawić na kilka minut. Po tym czasie spłucz olej i pozostałości farby ciepłą wodą.

Spirytus salicylowy, zmywacz do paznokci albo płyn do demakijażu – również skuteczna metoda

Do pozbycia się przebarwień skórnych, które wywołane zostały farbą do włosów, możesz użyć zwykłego spirytusu salicylowego. Wystarczy, że nasączysz nim wacik, a następnie przemyjesz nim zabrudzone miejsca. Ten sposób może być jednak niezbyt komfortowy dla niektórych osób, z racji tego, że spirytus salicylowy posiada nieprzyjemny, drażniący i mocny zapach. Zamiast używania spirytusu możesz więc użyć zwykłego zmywacza do paznokci albo płynu do demakijażu, który również powinien pozwolić uporać się z plamami na skórze. Obu tych składników użyj w taki sam sposób, jak w przypadku spirytusu. Pamiętaj jednak, aby zarówno po użyciu spirytusu, jak i zmywacza do paznokci, nałożyć na skórę delikatny krem nawilżający, żeby uniknąć zaczerwienienia oraz niechcianych podrażnień.

Popiół po papierosach – nietypowy sposób z lat 70

Możliwe, że nigdy nie słyszałaś o tym, że z pomocą popiołu papierosowego można skutecznie pozbyć się uporczywych plam, również takich, które znalazły się na skórze podczas farbowania włosów. Wystarczy, że weźmiesz nieco popiołu na palce, a następnie potrzesz nim zabrudzone miejsca. Aby pozbyć się plam, możesz także użyć pasty do zębów, która cechuje się podobnym działaniem. Pamiętaj, aby szczególnie po użyciu pasty do zębów posmarować skórę kremem nawilżającym, z racji tego, że posiada ona silne działanie wysuszające, czego niekoniecznie pożądamy na swojej skórze.

Farbę do włosów najlepiej zmyć od razu po zabrudzeniu, najszybciej jak to możliwe. Jeżeli farba zostanie pozostawiona na skórze na kilka godzin, jej zmycie może okazać się znacznie bardziej kłopotliwe. Może to też skończyć się nieprzyjemnymi podrażnieniami skóry, wynikającymi z mocnego pocierania zabrudzonych miejsc. Aby uniknąć tych nieprzyjemnych problemów, warto tuż przed aplikacją farby na włosy, pokryć skórę wokół głowy wazeliną bądź delikatnym kremem nawilżającym. Skutecznie zapobiegnie to powstawaniu zabrudzeń. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj