Jak wybrać podkład? Szczególnie, kiedy w sklepach ich dobór jest duży? W końcu obecne podkłady mają za zadanie nie jedynie ukrywać niedoskonałości skóry oraz znaczyć jej kolor. Podkłady ”inteligentne” mają mnóstwo różnorodnych funkcji, natomiast ich oddziaływanie uzależnione jest od własnych potrzeb skóry. Na sklepowych półkach odnajdziemy podkłady nawilżające oraz kremy koloryzują dla suchej, spierzchniętej skóry. Dla skóry tłustej przygotowano określone receptury matujące oraz pochłaniające sebum.

Czym kierować się podczas doboru odpowiedniego fluidu?

Odpowiednio dopasowany fluid to taki, jakiego nie widać oraz przypomina „drugą skórę”. Więc tak istotne jest, aby był dobrany do koloru cery oraz doskonale się z nią stapiał. Podkład musi być dobrany do odcienia cery, lecz również typu skóry, wieku lub niedoskonałości, jakie pragniemy zamaskować. Należy pamiętać, iż tego typu środki spełniają nie jedynie funkcję maskującą, lecz powinny także pielęgnować, nawilżać i zabezpieczać skórę. Więc dobierając dla siebie podkład doskonały, kieruj się także tymi wartościami.

Jak wybrać podkład – podtony różowe, lub żółte?

Kupując podkład zauważyłaś zapewne, iż w palecie dostępnych odcieni, są takie łudząco do siebie podobne, jednak czymś się różnią. Tymże czymś jest oczywiście barwa, jaką możemy rozłożyć na różową (chłodną) oraz żółtą (ciepłą). Jak zobaczyć, jaka tonacja będzie zgodna z twoją cerą? Jest parę technik. Gdy rodzaj twojej urody jest ciepły, masz jasne czy rude włosy oraz opalasz się bez kłopotu na brązowo, zapewne potrzebujesz podkładu o podtonach żółtych, czy oliwkowych.

Ważna jest formuła

Ciężko stwierdzić, który podkład jest najlepszy – wszystko zależy od własnych preferencji. Należy tylko pamiętać, iż dobór formuły ma wpływ na typ wykończenia oraz samą aplikację artykułu. Kremowy podkład do twarzy w sticku z założenia nie da rezultatu dobrze zmatowionej skóry, krem BB nie umożliwi mocnego krycia, natomiast podkład prasowany czy sypki nie będzie tak prosty do aplikowania powierzchniami jak puder płynny. Konsystencja ma także znaczenie we współzależności od pory roku.

Jaki powinien być podkład doskonały?

Odnalezienie tego jedynego podkładu może nam zająć więcej czasu aniżeli się spodziewamy. Należałoby natomiast pamiętać, iż własny wybawiciel, winien przede wszystkim odpowiednio kryć, wygładzać oraz łagodzić naszą skórę i dawać jej prawidłowego blasku. To niewątpliwie nie wszystko. Sprawdzajmy skład konkretnego artykułu – odpowiednio, by miał elementy nawilżające oraz regenerujące np. glicerynę. Doskonały podkład to także taki, jaki nie stworzy na skórze efektu maski, dopasowując się do niej oraz dając rezultat pudrowego wykończenia.

Co zrobić, aby fluid rozprowadzał się równomiernie?

Po pierwsze, zadbać o wygładzenie skóry stosując peelingu i o odpowiednie nawilżenie. Podkład wspomoże, lecz nie zamieni kremu. Po całkowitym wchłonięciu się kremu, fluid odpowiednio jest wycisnąć na rękę, dzięki czemu jego temperatura zbliży się do temperatury własnego ciała – wówczas najłatwiej będzie proporcjonalnie go rozprowadzić. Na podobnej zasadzie funkcjonuje przyłożenie do twarzy otwartych rąk po aplikacji podkładu – pomoże to kosmetykowi wymieszać się ze skórą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj