Jak nas widzą, tak nas piszą. Czy nam się to podoba, lub nie, w pierwszym kontakcie jesteśmy oceniane na bazie tego, jak wyglądamy. Gdy masz na własnym koncie parę kolorystycznych porażek czy nie czujesz się dobrze w modowych testach – przeczytaj. Aby wyglądać odpowiednio oraz poczuć się naturalnie należałoby trzymać się paru reguł, jakie uproszczą zadanie wybrania odcieni odzieży. Pamiętaj, by dostosować strój do własnej figury.

Dobieranie odcieni ubrań – czemu to takie istotne?

Chociaż dobieranie odcieni ubrań wydaje się banalnie proste, tak właściwie jest wyzwaniem, zwłaszcza w obliczu zmieniających się stylów. Na szczęście znajomość ważnych reguł wyboru barw w stylizacjach pozwala Ci robić to dobrze oraz niezwykle intuicyjnie. Stylizacje bazujące na odcieniach, jakie do siebie pasują, będą zawsze zwracać uwagę oraz zrobią z Ciebie ikonę stylu. Unikniesz okazyjnych zakupów.

Jak dobierać odcienie ubrań? Koło barw

Ważnym narzędziem przy łączeniu odcieni jest koło barw, na jakim znajduje się większość znanych kolorów. Z koła barw możemy korzystać na parę sposobów. Dobre związania kontrastowe? Dobieramy odcienie znajdujące się naprzeciw siebie, natomiast zatem np. granat z żółtym, niebieski z pomarańczowym lub różowy z zielonym. Bardziej osłabione dobieranie odcieni? Stawiamy na barwy przylegające, jak choćby niebieski z zielonym, granatowy z fioletowym lub czerwony z różowym. Możemy się również zawęzić do jednej barwy w paru kolorach, tworząc tzw. stylizacje total look.

Łącz odcienie zgodnie z temperaturą

Pierwszą spośród ważnych reguł jak dobierać odcienie ubrań, jest zasada informująca o tymże, aby dobierać odcienie zgodnie z temperaturą. Oraz nie chodzi tu o stopnie Celsjusza, jednak o odcień ubrań. Zgodnie z ową regułą, odcienie ciepłe takie jak np. czerwony, pomarańczowy, złoty, brązowy, beż lub żółty lepiej wyglądają w gronie ciepłych barw. Z kolei zimne odcienie, np. odcienie niebieskiego, zielonego, fioletowego łącz z kolorami zimnymi.

Jak łączyć ubrania w zestawy? Odcienie kontrastowe

Inną technologią łączenia odcieni na bazie schematu tęczowego koła jest wybieranie barw przeciwstawnych. Jak to zrobić? Dobierz 2 odcienie, jakie leżą dokładnie naprzeciw siebie na kole odcieni. Oraz tak fioletowy odpowiednio komponował będzie się z głębokimi, słonecznymi żółciami, natomiast niebieski z ciepłym pomarańczowym. Zwróć uwagę, iż przeciwstawne odcienie to propozycja stylizacji dla odważnych oraz tychże, jacy lubią wybijać się z tłumu.

Odcienie monochromatyczne

Tenże rodzaj łączenia barw sprawdzi się zwłaszcza przy planowaniu odzieży na specjalne okoliczności. Zastanawiasz się co założyć na ślub przyjaciółki, rozmowę kwalifikacyjną czy uroczystą kolację? Ubrania w tymże samym odcieniu, lecz w różnorodnych kolorach to dobry sposób, aby przygotować jednolity oraz estetyczny look. Planując własną garderobę, należałoby zrobić ocenę kolorystyczną, jaka pomoże nam stwierdzić, jakie barwy doskonale zaakcentują walory własnej urody. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, iż nie wszelkie odcienie odpowiednio korespondują z ich karnacją.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj